- Podcasty
- Rozhlasový sloupek

Poslechněte si podcast: Jiří Březina starší: Duben, ještě tam budem
Duben, ještě tam budem. Tahle věta mě napadla, když jsem si nedávno vyšel k rybníkům. Jen škoda, že mě nenapadla už doma.
Rozhlasový sloupek
Krátké glosy, které píší a poté i čtou zajímavé osobnosti našeho kraje.
Martina Adlerová: Tibia a Fibula
Jeden můj známý si zlomil nohu. Rád o tom vypráví, a tak kromě velmi podrobného popisu, jak se to stalo, jak moc to bolelo, kdo byl přítomen (zasahující lékař) a kdo měl být přítomen, a nebyl (manželka), máme k dispozici i nově nabyté znalosti: latinské názvy kostí.
Jan Cempírek: Ono „se“ to nějak vyřeší
Jedním z nejzajímavějších – a zároveň nejzákeřnějších – slov v našem jazyce je nenápadné „se“. Pouhá dvě písmenka, a přitom nám vstupují do života téměř denně. Ne snad fatálně, ale rozhodně vytrvale.
Martina Adlerová: Šustit hedvábím
Slovní spojení „šustit hedvábím“ popisuje způsob, jak si udržet důstojnost v těžkých dobách. A těžké doby mohou být velice různorodé.
Roman Lisý: Inteligence, možná až příliš umělá
I já jsem po sáhodlouhém uvažování propadl myšlence na studium vysoké školy. I přes to, že jsem nikdy nebyl pilným studentem a ze školy nosil více poznámek v žákovské knížce než v sešitě, ke studiu vysoké školy mě tlačila vidina povýšení ve stávajícím zaměstnání.
Jan Štifter: Budějovická literatura
Česká literatura se stává literaturou budějovickou. Nikde v zemi nežije tolik autorů na jednom kilometru čtverečním. Je jich tu tolik, že už se objevují i spisovatelé stejných příjmení, kteří spolu nejsou příbuzní – Lukáš a Míra Bočkovi nejsou bratři ani bratranci ze třetího kolene, ale spojuje je psaní.
Antonín Pelíšek: Zvuky jara
Také vnímáte, jak je jaro hlučné? Jakoby se celá příroda proměnila v jeden velký orchestr, kde se každý jeho člen hlásí o sólo.
Zdena Kolářová: Velikonoční pondělí
Velikonoce jsou nejvýznamnějším křesťanským svátkem. Zatímco Vánoce slaví věřící v trochu zadumaném zimním duchu, kdy zima přispěje k tajemnosti temnou oblohou a mraky courajícími se nízko nad zemí, Velikonoce se nesou ve znamení života, barev a naděje.
Jan Štifter: Velký pátek
Naučil jsem se vnímat Velikonoce celkem pozdě – jako děti jsme na pohlednice psávali, že přátelům a známým přejeme krásné prožití svátků jara, ty dny pro mě neměly sílu.
Antonín Pelíšek: Proč
Napadlo vás někdy, jaké je nejčastější lidské slovo? Je takové, jakým reaguje na svět jedině člověk. Zvířata taková dilemata nemají.