- Podcasty
- Český rozhlas - Rozhovory

Poslechněte si podcast: Dopolední host: Ve vesmíru pořád něco lítá, ale my kvůli tomu ztrácíme čas, říká astronom Miloš Tichý
Kolem Slunce obíhá kromě Země nespočet planetek a útvarů. Stovky takových vesmírných těles pro svět objevil jihočeský astronom Miloš Tichý, který pracuje na observatoři na vrcholu hory Kleť.
Český rozhlas - Rozhovory
Hosté ze všech možných oborů. Rozhovory do hloubky i s lehkostí.
Hlasy paměti: BONUS: Pamětníci vzpomínají na poslední popravu v Terezíně
Konec války už byl na dohled, přesto v malé pevnosti v Terezíně ještě umírali čeští odbojáři. 2. května 1945 z nařízení státního ministra pro protektorát Čechy a Morava Karla Hermanna Franka zastřelilo gestapo 51 lidí. Nejen o poslední popravě v Malé pevnosti uslyšíte v bonusovém dílu Hlasů paměti k osvobození Terezína s Lucií Korcovou a Adamem Drdou.
Vinohradská 12: Trumpův kšeft. Štval ho Zelenskyj, teď Putin
Putin by rád příměří na pár dní. Alespoň to tvrdí. Zelenskyj chce klid zbraní minimálně na měsíc. A Trumpovi je to možná úplně jedno – hlavně aby se už někdo s někým dohodl. Vyjednávání a diplomatické hry bedlivě sleduje zahraniční redaktorka Deníku N Petra Procházková. Ptá se Matěj Skalický.
Klub Rádia Junior: Cvičitelka vodicích psů Jitka Čejková v Klubu Rádia Junior
Jak se chemická inženýrka Jitka dostala k tomu, že vychovává vodicí psy? Proč má doma vždycky štěně?
K věci: Josef Pátek hostem Tomáše Pancíře: Jak velká část středočeských silnic a mostů potřebuje opravy?
Hostem pořadu K věci byl radní Středočeského kraje pro oblast silniční dopravy Josef Pátek z ODS.
Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře: Odpolední publicistika: Kauza psychiatra Cimického. Oběti sexuálního násilí. Volby v Kanadě
Proč se kauza psychiatra Cimického vrací k novému projednání u obvodního soudu? Jak hodnotí ochranu obětí sexuálního násilí v Česku výroční zpráva organizace Amnesty International? Jak velký problém bude pro kanadské liberály, pokud po vítězných volbách nedosáhnou na většinu v kanadském parlamentu? Poslechněte si celou odpolední publicistiku s Věrou Štechrovou.
Šatníky: Máňu buď miluješ, nebo nenávidíš. S Tomášem Višňovským o módě podle života
„Na módě jsou nejcennější příběhy z duše. Sám jsem rád nenápadný,“ říká designér Tomáš Višňovský. Výrazný talent mladé generace vyhrál s kolekcí o recidivistce Márii Lávičkové soutěž na Mercedes-Benz Prague Fashion Week. Poslechněte si, jak přistupuje k navrhování a jak s tím kontrastuje jeho vlastní styl oblékání.
Dvacet minut Radiožurnálu: Jak chtějí kandidáti na šéfa ČOV vést děti ke sportu?
Ve středu si volební plénum Českého olympijského výboru (ČOV) vybere svého předsedu, kdy je poprvé po 20 letech víc než jeden kandidát. „Politici, ale i společnost nechápají, že sport je klíčový,“ upozorňuje v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu stávající předseda ČOV, člen Mezinárodního olympijského výboru Jiří Kejval. „Sport v ČR se nenachází v ideálních podmínkách,“ dodává jeho protikandidát, dosavadní místopředseda ČOV Libor Varhaník.
Akcent: Strach z videoher je ve škole velký. I ty ale do audiovizuální výchovy patří, říká její zastánce
Saša Michailidis se ptá se Filipa Kršiaka, předsedy spolku krutón, který založil Audiovizuální HUB v pražském Kině Kavalírka, a zástupce ředitele, pedagoga Gymnázia Nad Kavalírkou Jana Nováka. Kino Kavalírka spustilo Audiovizuální HUB, který má pomoci učitelům i studujícím pochopit svět obrazů, videoher a krátkých filmů. Jak se vyznat v současné záplavě audiovizuálního obsahu? A jak se daří prosazovat audiovizuální výchovu ve školách?
Magazín Experiment: Ze živých buněk se dá udělat magnetická stavebnice. Vědci by tak chtěli sestavovat náhrady orgánů
Ze zmagnetovaných lidských buněk dovedou vědci poskládat náhradní chrupavky nebo svaly. Pomocí magnetů mohou buňky přesouvat, natahovat nebo stlačovat – a to je při růstu orgánů potřeba. „Když chceme vytvořit orgán mimo tělo, nestačí umístit buňky do správných souřadnic, ale musíme je i organizovat a stimulovat. Jedním z řešení tohoto problému jsou magnetické síly,“ vysvětluje fyzioložka Claire Wilhelmová z pařížského Institutu Curie francouzského Národního výzkumného centra.